…modowo…czy = stylowo?

Inspiracją do powstania tego artykułu jest najnowszy krążący w sieci reportaż Filipa Chajzera odkrywający przed nami prawdę na temat polskich pseudo znawców mody. Znany z kontrowersyjnych pomysłów dziennikarz TVN wybrał się na tegoroczny Warsaw Fashion Weekend i zapytał obecnych tam bloggerów, youtuberów , vlogerów i innych internetowych celebrytów …o to co myślą na temat najnowszych kolekcji takich projektantów jak Helmut Kohl, Karel Gott, Schleswig&Holstein, Hans Kloss, Gutenberg, Hannawald.

I tak dowiedzieliśmy się m.in., że Gutenberg tworzy niesamowite projekty z wykorzystaniem puchu. Okręt wojenny przeprowadzający atak na Westerplatte powala w tym sezonie detalami w swoich stylizacjach, a Helmut Kohl powtarza ubiegłoroczne trendy ale w nowym wydaniu.
Świat mody – kiedyś niedostępny, prestiżowy… dziś schodzi na psy proszę Państwa.
Dziś każdy może założyć bloga, zatrudnić stylistę, pstryknąć parę fotek, być wspieranym przez producentów popularnych marek, wbić się na pokaz Zienia i zrobić sobie zdjęcie na tzw. „ściance” – (ściana logami sponsorów, na tle której fotografowani są przez fotoreporterów uczestnicy mniejszych czy większych imprez.
Potem wrzucamy na bloga „sweet focię” koniecznie! z „rąsi” z Jacykowem czy Anią Rubik albo innym blogerem i następnie dajemy obszerną relację w Internecie podkreślając nazwy tych marek, które nam oczywiście za to zapłaciły. Robimy sztuczny ruch na naszym blogu -płacąc za pozycjonowanie i wejścia dla podbicia popularności. Jak nasza popularność jest już znaczna to lądujemy na kanapie u Kuby W., a stamtąd już tylko jeden krok na Pudelka.
Tak stajemy się celebrytami – znawcami mody! Mamy 17-19 lat i grupę fanów, którzy chcą być tacy jak my, ponieważ osiągnęliśmy sławę i pieniądze.
Zastanawiam się..czy ktoś chodzi jeszcze na te pokazy i imprezy dla samej sztuki jaką jest moda? Czy może są to zloty bloggerów i krytyków wynikające jedynie z chęci zebrania materiału na kolejny artykuł bądź zaistnienia na ściance?
W Tupecie mamy obecnie ulotki informujące o najnowszym, rozpoczynającym się dzisiaj 8.10 i trwającym do 20.10. Art & Fashion Festival w Starym Browarze.
Będą się działy naprawdę ciekawe rzeczy od pokazów młodych projektantów, poprzez warsztaty i inne rarytasy…. A tu słyszę od jednej osoby (mam nadzieję, że się na mnie nie obrazi) że się wybiera, bo będą znane blogerki modowe.
Czy nie powinno być tak, że to projektanci, twórcy, artyści wyznaczają trendy? A nie Ci wszyscy modowi internetowi celebryci??
Troszkę ostro…ale z serca, dlatego zapraszam do dyskusji!!!

Komentowanie zamknięte